Симулятори зброї в ЗСУ. Нова епоха відновлення після руйнації армії владою та політиками. weapon simulators
Після 30 років нищення владою та політиками збройних сил України війна привела до потужного поштовху впровадження авіатренажерів і симуляторів зброї у ЗСУ, особливий стрибок відбувся під час повномасштабного вторгнення . В той момент коли прийшло розуміння що війну ми можемо виграти виключно дронами, авіацією і високотехнологічною зброєю , а для цього треба в короткий термін перетворити піхоту на армію пілотів дронів , артилерію на операторів сучасних хаймарсів та цезарів, ппо на операторів патріотів та айрісів, а авіацію пересадити на F-16 в дуже стислий термін, без допомоги симуляторів це не можливо.
Тільки симулятори зброі зберегають шалений фінансовий ресурс при навчанні, наприклад один постріл з джавеліна коштує 30 тис $ а піхотинцю щоб гарно навчитись іх бажано зробить декілька сотень, теж стосується і сотень тисяч доларів для стінгера та іншіх ПЗРК. Один повітряний бій з пуском ракет повітря повітря чи скальпів повітря земля це вже десятки мілліонів доларів. А щоб навчити пілота нищити ворога то це сотні годин нальоту і сотні пусків. Тому чим точніше моделює симулятор зброю тим вище виживаємість пілотів, мілльоні доларів економе держава на тренування щоб потім більше закупити реальну зброю для фронту, того фактично симулятори окупаються за тиждень тренувань.
Симулятори вибачають помилки, а хмарні технологіі обʼєднанують підрозділи і ескадрільї пілотів для бойової злагодженісті впритул до взаємодії між родами військ при глобальному моделювані бою. Без тисяч гарно навчених пілотів дронів, F-16 та операторів зброї - це помилки в бою, не ефективне використання боєкомплекту, втрата дронів, чи коштовної зброї і головне життів - та програш в бою. Без вмілого пілота чи оператора люба навіть сама потужна зброя це просто кусок заліза.
Інжинери фонду інноваційних оборонних технологій нове покоління без копійки державних коштів обладнали більшість авіабригад і учбових центрів новітніми авіа симуляторами та класами тактичної підготовки F-16, МіГ 29 та Су 27.
Принципово змінилася і якість симуляторів від банальних гральних імітаторів на ноутбуках до мультіюзерних хмарних платформ з віртуальною реальностью з повнофункціональними кабінами та моделюванням групових боїв з РЕБ, та ППО .
Хоча іноді і наші симулятори в аеробригадах попадають під удари рашиських ракет, але ми їх швидко відновлюємо, на то вони і симулятори.
Окрім авіасимулятоів якими займається фонд необхідні класи інтерактивніх тірів для піхоти, спецпризначинців, ССО це і симулятори стрилецької зброі , протитанкових засобів ураження типу джавелін чи нлав, комплексів тактичної злагодженості, парашутні тренажори авіа десантування. Артилерія, системи цілевказання, радіолокаційні комплекси, зенітно ракетні війська, військово морськи сили теж мають свої класи тренажерів і зачасту симулятори вбудоваються беспосередньо в бойову техніку та комплекси зброі для більш реалістичного навчання.
Віртуальна симуляція ефективно використовується і в навчанні тактичній медицині і навіть в реабілітаціі поранених але це інше завдання.
Основне завдання було - підняти майже з нуля технологіі тренажерів авіасимуляторів від того одоробла яке ми побачили в 2014 році в аеробригадах, не працюючий тренажор 80 років, займавший ангар розміром з шкільний спортзал з допотопними камерами та навіть макетом аеродрому, до останніх сучасних хмарних технологій з віртуальною реальністью. Для цього нашим інжинером знадобилося обьїхати виставки та тренувальні центри і перейняти досвід від Польші, Франції, Австріі, Британіі до Арабських еміратів.
Для створення повнофункціональних кабін за 2 роки війни наши інженери здійснили стрибок і фактично створили революцію в тренувальних класах в військово повітряних силах. Пілоти і командири в захваті і вдячні за можливість швидко прогресувати та оволодівати сучасною зброєю - запорукою перемоги у війні високих технологій. Інжинер створює, гарно готує зброю і навчає пілота, пілот ефективно використовує зброю на полі бою це і є ідеальна сінергія перемоги, і симулятори відіграють одну з самих важливих частин підготовки . Слава укріні. Професійний інженер і пілот - запорука перемоги.
Коментарі
Дописати коментар