Петиція до Президента України. До 51% партнерства захисникам та родинам загиблих в компаниях іноземців (офшорів) які купують землю, надра та підприємства стратегічних галузей України. Закон місцевого партнерства . Від ГО Вільне покоління.




В військах зібралася вся сила, весь цвіт нашого народу

Михайло Грушевський (1917)

 

Захисник в окопі має знати за що він воює, що землю, надра і стратегічні підприємства влада не розпродасть іноземним і офшорним компаніям і ці стратегічні ресурси залишаються у господарів держави, у українців.

Зараз петиція проходить реєстрацію. Уважно знайомимося з текстом петиції до Президента України щодо розробки повноцінного законопроекту "Місцевого партнерства" і готуємося віддати свої голоси і зібрати 25 тис підписів, за 3 місяці, коли петиція  з'явиться на сайті Президента. 

Докладніше ознайомиться з світовим досвідом "Місцевого Партнерства" можна по посиланню.

Ветерани це громадяни вищої гідності, зобов'язані мати частину того що вони зараз захищають на полі бою. 

Текст петиції.

"Шановний Пане Президенте,

Ми, ГО "Вільне Покоління", ГО "Автомайдан", «Асоціація підприємців-ветеранів АТО»  , звертаємо вашу увагу на вкрай неналежне дотримання двох статей Конституції України, а саме:

Статті 17 - держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей

та

Статті 13 - земля, її надра та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, є об'єктами права власності Українського народу. 

Перша невідповідність у тому числі обумовлена сьогодні ганебним станом соціального і правового захисту ветеранів війни та членів їх сімей, а також членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.

Друга - слабке неефективне урядування та корупція, що історично супроводжують приватизаційні процеси у ключових і стратегічних сферах економіки, та загалом не забезпечує належний захист інтересів Українського народу, зокрема у великої приватизації та корпоративних поглинаннях за участю іноземного капіталу (приклади: Криворіжсталь, Одеський Припортовий Завод, Титановий ОГХК, продаж обленерго etc).

Вирішенням обох нагальних проблем держави може стати відомий у світі механізм «МІСЦЕВОГО ПАРТНЕРСТВА» (Global-Local Partnerships, далі - МП), який би на законодавчому рівні передбачав безоплатну передачу частки корпоративних прав компаній з іноземними інвестиціями та їх доходів від діяльності в Україні на користь окремих категорій громадян України, а саме -ветеранів війни та членів їх сімей, а також членів сімей загиблих (померлих)військовослужбовців.

Правило МП також повинно охоплювати іноземних інвесторів, які отримують чи продовжують дію ліцензій, дозволів, зокрема спеціальних дозволів на користування надрами, чи укладають концесійні чи інші договори щодо інвестиційної діяльності, пов’язаної з використанням об’єктів державної чи комунальної власності, а також здійснюють в Україні наступні види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню:

банківську діяльність або з надання фінансових послуг;

виробництво і торгівля спиртом етиловим, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним;

діяльність на ринку азартних ігор, випуск та проведення лотерей.

Місцеве партнерство для ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України (далі - Осіб) потребує прийняття окремого Закону, якім мають також бути внесені зміни до інших законів України, зокрема передбачити:

- впровадження державного реєстру Осіб, із визначенням черговості надання корпоративних прав (або як елемент Єдиного державного реєстру ветеранів війни);

- право Осіб виключно на отримання дивідендів, без права участі в управлінні компаніями з іноземними інвестиціями, права на вихід з товариства тощо (для компаній що є акціонерними товариствами може бути реалізовано через привілейовані акції, а для ТОВ – шляхом внесення змін до Закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»); 

- встановлення мінімального розміру дивідендів, а також обов’язок компаніями з іноземними інвестиціями розподіляти дивіденди щорічно;

- Особи можуть відчужувати такі корпоративні права виключно своїм родичам (як варіант, іншим особам з першочерговим правом мажоритарних учасників на придбання таких корпоративних прав);

- звільнення від оподаткування безоплатної передачі корпоративних прав, як зазначено вище, а також, як варіант, дивідендів на користь Осіб та операцій з такими корпоративними правами між Особами (окремий законопроект щодо внесення змін до Податкового кодексу України).

Відповідно до статті 93 Конституції України, Президентові належить право законодавчої ініціативи, а законопроекти, визначені Президентом України як невідкладні, розглядаються Верховною Радою України позачергово. Зважаючи на це, просимо Вас, пане Президенте, внести до Верховної Ради України відповідний законопроект, що стане потужнішою мотивацією для громадян, які перебувають на службі у ЗСУ, воювати за Україну, вагомою гарантією, що держава не забуде ані їх, ані родини загиблих героїв.  



Голова ГО ФІОТ "Вільне покоління" Зозуля Юрій, 

«Асоціація підприємців-ветеранів АТО» Позняк Сергій.

Голова ГО ГР "Автомайдан" Коба Сергій. 



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Віджати X-park. Друга спроба. Трубіцин з ДБР.

Третій рік війни! НАЦСПРОТИВ. Чому не впроваджена підготовка громадян до опору? Зозуля Юрій.

ВИШКІЛ КОМАНДИРІВ ЗА СТАНДАРТАМИ НАТО!